joomla templates top joomla templates template joomla

Ostrzeżenie o burzach

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altOSTRZEŻENIE o burzach i intensywnych opadach deszczu Na obszarze: województwa kujawsko-pomorskiego głównie na wschód od linii Wisły w terminie od godz. 1100 dnia 09.06.2011 do godz. 1100 dnia 10.06.2011 przewiduje się burze z opadami

Święto Województwa: Piknik Astronomiczny w Grudziądzu

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego serdecznie zapraszamy na Piknik Astronomiczny, który odbędzie się 11 czerwca 2011 (SOBOTA) w godzinach 17:00-19:30 na Błoniach Nadwiślańskich (promenada koło Flisaka) w Grudziądzu.

PUCHAR BURMISTRZA POJECHAŁ DO BIAŁYCH BŁOT

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altPo raz jedenasty w Nowem odbyły się siatkarskie zmagania o puchar Burmistrza Nowego. Na trzydniowy siatkarski maraton zjechały drużyny ze Świecia, Skórcza, Lubienia, Grudziądza oraz Białych Błot. Obok gości grały także cztery drużyny z Nowego. Piątkowe i sobotnie zmagania nie wyłoniły zdecydowanego faworyta co zapowiadało niezwykłe emocje w niedzielnym finałach. W niedziele szczególnie ciekawe były mecze drużyn Aktywni Nowe, LZS Zryw Wielki Lubień i Spójni Białe Błota. Każda drużyna z medalowej trójki zaliczyła wpadkę: Aktywni przegrali ze Zrywem, Zryw przegrał ze Spójnią a Spójnia przegrała z Aktywnymi. Brak zdecydowanego zwycięzcy z meczy, zmusiły sędziów do ogłoszenia wyników na podstawie małych punktów. Jak się okazało i tu poziom był bardzo wyrównany, zdecydowały dwa punkty, tryumfował zespół Spójnia Białe Błota. Organizatorzy przyznali także statuetki dla najlepszego zawodnika turnieju, rozgrywającego oraz atakującego.

Zaproszenie na wystawę pokonkursową

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altEKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem przy współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Miejskich w Nowem oraz CK „Zamek” w Nowem zorganizował Konkurs Ekologiczno – Plastyczny. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie wszystkich szkół na terenie Gminy Nowe. Konkurs polegał na wykonaniu rzeźby ekologicznej pod hasłem „Zwierzaki – EKO-dziwaki” lub pracy plastycznej na temat „Chrońmy zanim będzie za późno - zwierzęta z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt”. Łącznie napłynęły 24 prace, w tym 11 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera, której uczniowie całkowicie postawili na wykonanie rzeźby ekologicznej. Natomiast uczniowie Publicznego Gimnazjum i ZSP wykonali prace plastyczne (młodzież gimnazjalna przekazała 6 prac, a ZSP 7 prac konkursowych).

„Rozmowy o Polsce” - spotkania z mieszkańcami

biuro poselskie M. Drab włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Poseł na Sejm RP Marzenna Drab zaprasza na spotkania z cyklu „Rozmowy o Polsce”. W spotkaniach tych wezmą udział Poseł RP Małgorzata Sadurska i Poseł RP Edward Czesak.

Spotkanie informacyjne dla PRZEDSIĘBIORCÓW

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altW dniu 3 czerwca 2011 roku (piątek) w Starostwie Powiatowym w Świeciu przy ulicy Gen. Józefa Hallera 9 w Sali nr 314 (II piętro) o godzinie 1100 odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z terenu Powiatu Świeckiego. Przedmiotem spotkania będzie przedstawienie nowego systemu dotacji umożliwiających zakup usług badawczo – rozwojowych przeprowadzanych na indywidualne zamówienie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przez jednostki naukowe.

Rusza akcja ELEKTROŚMIECI

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły bierze udział w zbiórce elektrośmieci. Do pracy zaangażowało się dziesięć osób, które utworzyły grupę o nazwie NOVITATEM, pochodzi ona z języka łacińskiego i oznacza "nowe życie". Chcą przez to pokazać, że ich nadrzędnymi celami są: uświadamianie społeczeństwu lokalnemu możliwości ponownego wykorzystania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Kultura - nasz wspólny priorytet

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altW piątek 3 czerwca 2011 w Centrum Kultury Zamek odbyło się spotkanie Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej Nowego oraz władz samorządowych Nowego z działaczami kulturalnymi zaprzyjaźnionych gmin.

Polska biega

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altBieg sztafetowy w ramach akcji POLSKA BIEGA został przeprowadzony 24 maja 2011r. na stadionie miejskim w Nowem. Uczestnikami byli reprezentanci wszystkich klas Publicznego Gimnazjum w Nowem. W biegu wzięło udział 60 osób i łącznie pokonali dystans 36 kilometrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięskie drużyny pamiątkowe gadżety przygotowane przez UG w Nowem.

Spotkanie samorządowców z Realm Energy Int.Co.

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altInformujemy, że w dniu 18 maja 2011 roku w Urzędzie Gminy w Nowem odbyło się spotkanie samorządowców z powiatu świeckiego z prezesem firmy Realm Energy International Corporation Karlem DeMong z Kanady. Spotkanie to związane było z zakupem przez firmę Realm koncesji badawczej na obszar koncesyjny „Gniew”, w którym zawiera się teren Gminy Nowe. Podczas spotkania prezes DeMong przedstawił zasady prowadzenia prac badawczych, które wykonywane są przed podjęciem decyzji o wykonaniu odwiertu próbnego.

Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja"

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altFestyn rodzinny „MAMA, TATA i JA” w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem odbędzie się 3 czerwca b.r. w godzinach 16.00 – 18.30. PROGRAM: - Teatr żywego planu „Kot w butach” - Żywe szachy - Mecz piłki nożnej: rodzice-uczniowie - Pokaz mody „Recykling inaczej” - Teatr „Cuda i dziwy” przedstawi teatrzyk kukiełkowy „Kozucha-kłamczucha” - Koncert muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły - Quiz muzyczny „Jaka to melodia” - Sportowa niespodzianka „Dbamy o zdrowie i urodę”

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promocyjne Gminy Nowe

www.gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Konkurs na „Hasło promocyjne Gminy Nowe” został rozstrzygnięty. W wyznaczonym terminie do siedziby Organizatora wpłynęło 150 propozycji haseł promocyjnych. Zgłaszającymi były zarówno osoby z terenu naszej Gminy, jak również z Poznania czy Szczecina. Burmistrz Nowego przychylił się do propozycji komisji konkursowej i zarządzeniem nr 44/2011 z dnia 15 kwietnia 2011 rozstrzygnął konkurs na hasło promocyjne Gminy Nowe.

Lato 2011 Drogomyśl

Marek Fandrejewski włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Oferta wypoczynkowa „LATO 2011” Kolonie w Drogomyślu powiat Skoczów, Ziemia Cieszyńska Gminny Ośrodek Kultury Promocji i Rekreacji w Warlubiu organizuje kolonie letnie z elementami programowymi obozów harcerskich. Kolonie zlokalizowane będą na bazie – ośrodku „Harcerska Koliba” w Drogomyślu – Beskid Śląski. Dzieci i młodzież będzie zakwaterowana w domkach kempingowych, posiadających trzy pomieszczenia na osiem osób.