joomla templates top joomla templates template joomla

V Kongres Kociewski

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe

V Kongres Kociewski

Rowerowy rajd uczniów Szkoły Podstawowej w Rychławie

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe

W środę odbył się rajd rowerowy uczniów Szkoły Podstawowej w Rychławie. Młodzi rowerzyści z Rychławy poprzez Kamionkę dotarli do Świetlicy wiejskiej w Gajewie. Sołtys Witold Krzemiński z Radą Sołecką przygotowali niespodziankę w postaci ogniska. Z uczniami spotkała się także Pani Ola Marciniak z Nadleśnictwa osie oraz Łowczy Marian Gniadek z Wojskowego Koła Łowieckiego „Przyjemność”, którzy opowiedzieli dzieciom o pracy leśników oraz o roli kół łowieckich.

5143 złote zebrano na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Nowska Orkiestra w 23 Finale grała na nutę strażacko-sportowo-muzyczną. Już w piątek, w Centrum Kultury Zamek odbył się pierwszy z koncertów, wystąpiły grupy Okash, Sawblade i Factor 8. Drugi z koncertów odbył się w niedzielę, tym razem słuchacze mogli posłuchać przebojów lat 60 w wykonaniu zespołu The Liverpool .

I Orszak Trzech Króli w Nowem

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

6 stycznia 2015 roku ulicami Nowego przeszedł I Orszak Trzech Króli. Po uroczystej Mszy Świętej Królowie poprowadzili mieszkańców miasta od Fary do Kościoła p.w. Św. Maksymiliana na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem. Po jasełkach i kolędowaniu, na Rynku odbyło się dalsze kolędowanie oraz poczęstunek ciepłym żurem.

Turniej piłkarski zakładów pracy

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Na zakończenie sezonu piłkarskiego na orliku w Nowem rozegrany został turniej zakładów pracy. W niedzielę 23 listopada od rana walczyły na boisku zespoły Komisariatu Policji w Nowem, zespół Zakładów Mięsnych Guzman, Cukiernia Roma i reprezentacja Zakładów Mięsnych NOVE. 

Uczą się przedsiębiorczości

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

W Liceum Ogólnokształcącym w Nowem, w ramach projektu unijnego „Młodzi górą!” współfinansowanego przez Powiat Świecki i Europejski Fundusz Społeczny uczniowie wraz z opiekunem założyli dwie firmy eventowo-promocyjne „Pro Activ” i „Nowis”. 

Rewitalizujemy nowską starówkę

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Już za kilka dni zakończą się prace przy drogach na terenie nowskiej starówki. Nowe chodniki i część dróg wykonała firma Sław-Bud z Nowego, obecnie do pracy przystąpiło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia, które rozpoczęło układanie nawierzchni bitumicznych.

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Komorsku

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe

28 marca o godzinie 17.00 w remizie OSP w Małym Komorsku, rozpoczęło się walne zebranie sprawozdawcze za 2014 rok, druhów tamtejszej jednostki. W zebraniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Czesław Woliński, wiceburmistrz Zbigniew Lorkowski, Maria Malinowska wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu, Grzegorz Matusiak prezes zarządu M-G ZOSP RP w Nowem, Jarosław Steinborn komendant Gminny zarządu M-G ZOSP RP w Nowem, przedstawiciele sołectwa, druhny i druhowie jednostki ochotniczej w Małym Komorsku.

Ogłoszenie konkursowe 3/2015 - organizacje pozarządowe

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Nowe 12.01.2015 Organizacje Pozarządowe Informuję, że w dniu 12 stycznia 2015 roku, zarządzeniem nr 12/2015 Burmistrza Nowego, ogłoszony został otwarty konkurs ofert nr 3/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2015 roku.

Świątecznie na rynku w Nowem

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Dziesięciometrowa choinka ozdabia w tym roku rynek w Nowem. Choinka przyjechała na rynek z okolic Borowego Młyna i została podarowana Nowianom przez Nadleśnictwo Osie. We środę leśnicy, Burmistrz Nowego dokonali wyboru choinki a pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich w Nowem przywieźli i ustawili ją na rynku. 

Św. Hubert przyjechał na siwym koniu

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

W nadzwyczaj zimny i wietrzny dzień odbywały się tegoroczne hubertusowskie gonitwy w Gospodarstwie Agroturystycznym Huzar w Nowem. Pomimo niesprzyjającej pogody do biegów stanęło ponad trzydzieści koni z okolicznych gospodarstw i stadnin. 

Drogi powiatowe jak nowe

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Starostwo Powiatowe w Świeciu wraz z gminą Nowe podjęło się przebudowy dróg powiatowych w Przynach oraz Bochlinie. Na ponad 5 kilometrach stary pokruszony asfalt wymieniono na nowy, zrobiono pobocza oraz tam, gdzie potrzeba rowy odwadniające.