joomla templates top joomla templates template joomla

Rozbójnik zmusił 64-latkę jadącą samochodem do zatrzymania auta kładąc konar na drodze, zaatakował i zabrał dwa telefony komórkowe i torbę z dokumentami. Ukrywał się, odnalazła go policja

info: Policja, Bydgoszcz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali wczoraj 32-latka poszukiwanego listem gończym. W lutym 2017 roku dokonał rozboju na 64-letniej kobiecie. Po wyroku ukrywał się przed Policją. Długofalowe działania i ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Trafił prosto do celi, gdzie odbywa zasądzoną karę.
 
Poszukiwaniami młodego przestępcy zajmowali się kryminalni z komendy w Świeciu. Wiedzieli, że mężczyzna ukrywa się i nocuje pod różnymi adresami. W wyniku intensywnych działań, ustalili jakim pojazdem może poruszać się poszukiwany.
 
W czwartek, tuż przed południem, postanowili sprawdzić uzyskaną informację, nie mylili się. „Zgarnęli” poszukiwanego „na trasie”, w pobliżu miejscowości Płochocin, pow. świecki. 32-letni mieszkaniec gminy Osie został zatrzymany na podstawie listu gończego. Jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego, decyzją sądu spędzi tam dwa lata i trzy miesiące.
32-latek został skazany za rozbój, którego dopuścił się 5 lutego 2017r. na terenie gminy Osie, w powiecie świeckim. Wtedy to, wspólnie z dwoma innymi napastnikami, kładąc na leśnej drodze konar zmusili jadącą tamtędy 64-latkę do zatrzymania auta. Dwaj zamaskowani napastnicy wyskoczyli z pobliskich zarośli i zaatakowali kobietę. Obezwładnili ją gazem i zabrali z samochodu dwa telefony komórkowe oraz skórzaną torebkę z dokumentami, powodując straty w wysokości około 800 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy liczyli na to, że kobieta ma przy sobie sporą ilości gotówki.
 
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili i zatrzymali sprawców, którzy teraz muszą odpowiedzieć za popełnione przestępstwo.