joomla templates top joomla templates template joomla

Śmiertelne potrącenie mężczyzny na trasie pomiędzy Warlubiem a miejscowością Nowe nad Wisłą. Kierowca tłumaczy, że nie widział pieszego ze względu na oślepiające słońce

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Nowe wiadomości

Zginął 68 -letni mężczyzna potrącony przez samochód osobowy. Kierowca tłumaczył, że nie widział pieszego ze względu na oślepiające słońce. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci. 
 
W poniedziałek 8 maja ok. godz. 14. 00 dyżurny świeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 91. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że do zdarzenia doszło na 99, 9 km trasy w miejscowości Zdrojewo. 
 
 
Samochód osobowy m -ki seat potrącił pieszego. 68 -letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Według wstępnych ustaleń chciał przejść na drugą stronę jezdni, kiedy uderzył w niego jadący z dużą prędkością samochód. Kierował nim 45 -letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Jechał z kierunku Nowego w stronę Warlubia. Tłumaczył, że z powodu oślepiającego słońca nie widział pieszego. Zobaczył go dopiero z odległości 10 metrów i próbował ominąć, jednak prawą stroną pojazdu uderzył w niego. 
 
Dopuszczalna prędkość na tym odcinku wynosi 90 km/h.  
 
Przyczyny zdarzenia wyjaśni dochodzenie. Ruch w rejonie miejsca, gdzie doszło do wypadku odbywał się płynnie. Policjanci zabezpieczyli ruch kierowany wahadłowo.