joomla templates top joomla templates template joomla

5143 złote zebrano na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

 Nowska Orkiestra w 23 Finale grała na nutę strażacko-sportowo-muzyczną. Już w piątek, w Centrum Kultury Zamek odbył się pierwszy z koncertów, wystąpiły grupy Okash, Sawblade i Factor 8. Drugi z koncertów odbył się w niedzielę, tym razem słuchacze mogli posłuchać przebojów lat 60 w wykonaniu zespołu The Liverpool . WOŚPowe imprezy odbywały się także na hali widowiskowo-sportowej.

Sobotni turniej siatkówki wygrał zespół Aktywni Nowe, niedzielny turniej futsala wygrał zespół Juve Nowe. Jak co roku w Finał włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna. Na nowskim rynku upozorowano wypadek drogowy oraz przeprowadzono pokaz ratownictwa drogowego. „Ofiarą” strażackich nożyc zostało wysłużone Tico. W niedzielę wieczorem odbyło się strażackie światełko do nieba. Pomimo zimna i deszczu na ulicach Nowego kwestę przeprowadzało dwudziestu wolontariuszy.

Po podsumowaniu wszystkich datków okazało się, że do puszek trafiło 5143 złotych. Nowskim sztabem WOŚP zarządzał Kamil Górka. Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom, które wsparły organizację imprez oraz przekazały datki do puszek. Ogółem w imprezach zorganizowanych w ramach Finału WOŚP brało udział ponad czterystu mieszkańców.