joomla templates top joomla templates template joomla

Biblioteka także dla najmłodszych

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

 Rozwój internetu jak i cyfryzacja świata miała, w ocenie wielu, doprowadzić do szybkiego zmierzchu bibliotek jako przestarzałej formy udostępniania wiedzy jak i rozrywki. Wbrew temu, dzięki nowoczesnym formom pracy, wiele mniejszych jak i dużych bibliotek prężnie rozwija się oferując swym czytelnikom nie tylko nowości wydawnicze ale możliwość edukacji i miłego spędzenia czasu.

Tak jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem. Bibliotekarze, chcąc rozbudzić zainteresowanie czytelnictwem już u najmłodszych mieszkańców gminy, wzięli udział w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka". Otrzymane dofinansowanie w wysokości 4500zł przeznaczone zostanie na realizację projektu "Biblioteka pełna zabawy" skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach programu przeprowadzonych zostanie pięć spotkań dla przedszkolaków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 30 maja o godz. 17. Oddział dla dzieci wzbogaci się o worki edukacyjne w których znaleźć będzie można atrakcyjne gry oraz abawki. Użytkowników ucieszy zapewne fakt, że będzie je można wypożyczać do domu !

"Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności". Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem Dorota Kortas