joomla templates top joomla templates template joomla

"Budujemy Sportową Polskę"

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Gmina Nowe przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Budujemy Sportową Polskę". Do programu przystąpiło już ponad stu wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Dzięki znaczącym nakładom finansowym samorządów i budżetu państwa, powstaje coraz więcej nowoczesnych, ogólnodostępnych obiektów sportowych. To ważny krok na drodze do likwidacji różnic dzielących Polskę od Europy. Rozwój bazy sportowej był jednym z elementów programu wyborczego Burmistrza Nowego Czesława Wolińskiego. Jedną z pierwszych decyzji Burmistrza Nowego było przyspieszenie budowy Orlika w Nowem. W perspektywie mamy także budowę hali sportowej.  Działania te wpisują się w program „Budujemy Sportową Polskę”

- Chcemy pokazywać i promować w Polsce i Europie, te miasta, gminy i powiaty oraz ich przedstawicieli, którzy wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży – mówi prezes zarządu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej Marek Zdziebłowski.

Budując sportową Polskę, stajemy się częścią nowoczesnej Europy. Uroczysta inauguracja programu, do którego przystąpiła Gmina Nowe  odbędzie się 29 marca-1 kwietnia 2011 , podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej Spała 2011.