joomla templates top joomla templates template joomla

Dni Nowego !!!

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Już 16 maja rozpoczynamy doroczne święto, Dni Nowego . Tegoroczną gwiazdą będzie Kamil Bednarek oraz zespół Raggafaya. Zaczynamy w piątek 16 maja o 22:00 na Rynku od nocnego pokazu fireshow oraz koncertu chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis z Gniewa.
 
Podczas pokazu przypomniana będzie historia miasta, Burmistrz odnowi akt sprowadzenia franciszkanów do Nowego a uwieńczy wszystko pokaz ogniowy obrazujący pożar kościoła poklasztornego w Nowem. Po pokazie, w kościele poklasztornym, odbędzie się koncert chóru gregoriańskiego.
 
Całość realizowana będzie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Sobota, 17 maja, o 19:00 pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jakuba Jankowiaka a od 20:00 koncert zespołu RaggaFaya oraz zespołu Bednarek z gwiazdą Kamilem Bednarkiem. Od godziny 17 odbywać się będzie akcja promocyjna zatytułowana Dzień Dawcy Szpiku. W niedzielę już od 7:30 o Puchar Burmistrza na rzece Mątawie zmagać się będą wędkarze a od 15:00 w Gospodarstwie Agroturystycznym Huzar odbędzie się Turniej Husarski o Pierścień Jana Czapskiego.
 
O godzinie 14:00 na miejskim stadionie zmierzą się juniorzy młodsi Wisły Nowe i Spójni Białe Błota. Wstęp na koncerty, pokazy i turnieje jest wolny.