joomla templates top joomla templates template joomla

Jarmark w Trylu - relacja

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altJarmark w Trylu - relacja III Jarmark w Trylu
Staraniem Sołtysa , Rady Sołeckiej i Grupy Inicjatywnej „Chcemy- możemy” w minioną sobotę zorganizowano imprezę plenerową Jarmark w Trylu. Od trzech lat grupa zapaleńców przygotowuje dla swoich współmieszkańców i sąsiadów z okolicznych miejscowości wiele atrakcji. W tym roku dla dzieci tradycyjnie dostępne były dmuchana zjeżdżalnia, trampolina i basen z piłkami.

Milusińscy brali tez udział w wielu konkursach i zdobywali atrakcyjne nagrody. Strażacy z OSP Nowe udostępnili do zwiedzania bojowy wóz strażacki, a dla zmęczonych upałem biesiadników ustawili ścianę wodną, z której skwapliwie skorzystali najmłodsi. Tradycyjnie już na piaszczystym boisku rozegrano turniej piłki siatkowej. Wśród czterech drużyn najlepszym okazał się zespół „Niezwyciężeni” z Nowego.

Organizatorzy dużą wagę przywiązują do estetycznego wyglądu terenu, na którym odbywa się Jarmark. Tym razem scenę zdobiły przedmioty, które dawniej wykorzystywane były w wiejskich gospodarstwach. Wypożyczono je ze zbiorów Szkoły Podstawowej w Trylu. Uczestnicy Jarmarku z dużym zainteresowaniem obejrzeli występ Klubu Miłośników Kultury Średniowiecza z Nowego. Młodzi artyści, mimo upału, zaprezentowali walki rycerskie, tańce z epoki, a dzieciom zaproponowali ciekawe zabawy. Dużo radości sprawiły widzom konkursy dla dorosłych.

Rzucano snopkiem na odległość, podkową do celu, wbijano gwoździe, a mężczyźni brali udział w zawodach siłowania się na rękę. Po zapadnięciu zmroku miał miejsce pokaz „połykaczy ognia”. Do późnych godzin nocnych trwała potańcówka pod gołym niebem. Podkreślić należy ,że każdy Jarmark przygotowywany jest z największą starannością przy ogromnym zaangażowaniu grupy mieszkańców i wsparciu ludzi dobrej woli. Wygląda na to, że nie potrzeba wielkich środków finansowych, aby przygotować ciekawą imprezę środowiskową. Często wystarczy entuzjazm, determinacja i wola działania.

Wszystko wskazuje na to, że Jarmark w Trylu na stałe wpisał się w gminny kalendarz imprez.