joomla templates top joomla templates template joomla

Konsultujmy !

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altKonsultujmy ! Apel do organizacji pozarządowych !
„Głos organizacji pozarządowych wyrażany w konsultacjach społecznych jest bardzo potrzebny i bardzo ważny, dlatego też apelujemy do Koleżanek i Kolegów z kujawsko-pomorskich organizacji pozarządowych o aktywny udział w konsultacjach społecznych organizowanych przez instytucje publiczne, zwłaszcza przez samorządy lokalne i regionalny” – tak rozpoczyna się list, jaki Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych wystosował do organizacji pozarządowych w regionie.

Federacja zachęca do udziału w konsultacjach społecznych, których pod koniec roku jest bardzo wiele, jak też przypomina, że najbliższe miesiące przyniosą wiele kolejnych, a bardzo ważnych konsultacji – „Niebawem czekają nas konsultacje m.in. Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zasad wykorzystania funduszy strukturalnych na lata 2014-2020, programów sektorowych na najbliższe lata oraz lokalnych strategii.”

Federacja, która bardzo często zabiera głos w konsultacjach (sprawdź >>>) chce dzielić się swoimi doświadczeniami, jak też ułatwiać udział w konsultacjach. Wsparcie ze strony Federacji to prowadzony przez Federację „System Komunikacji i Konsultacji”, ale także bezpośrednie podpowiedzi i pomoc przy formułowaniu wniosków, propozycji i uwag do konsultowanych dokumentów. Niebawem rozpocznie się także cykl spotkań w województwie poświęconych skuteczności organizacji pozarządowych w konsultacjach. Pierwsze z nich to spotkanie 30. października br. w Grudziądzu, kolejne 06. listopada we Włocławku. Na listopad zaplanowano także spotkania w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu.

Federacja przypomina także, że w trakcie tegoroczne Forum Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy w czerwcu br. zostało wypracowane kilka istotnych rekomendacji (zapoznaj się z rekomendacjami >>>), które są gotowym materiałem do zgłaszania w konsultacjach programów współpracy w gminach i powiatach.

Więcej na temat „Apelu”można przeczytać tutaj >>>