joomla templates top joomla templates template joomla

LOT KOCIEWIE zaprasza!

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

Na kajakową Wierzycę i Kociewskie Trasy Rowerowe. W pierwszej połowie sierpnia Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE organizuje swoje dwa cykliczne, rekreacyjne przedsięwzięcia. W niedzielę 3 sierpnia odbędzie się kolejna edycja tzw. Wahadła na Wierzycy.

W godzinach od 11 do 17 pomiędzy Starogardem Gdańskim a Grodziskiem Owidz będą kursowały godzinne tury kajakowe. Miejsc dla uczestników czeka 75, a biuro LOT KOCIEWIE koniecznie oczekuje wcześniejszych zapisów! - Zachęcamy do tych zapisów. O ustalonej porze będziemy grupy naszych gości zawozić z Grodziska Owidz do centrum Stolicy Kociewia, gdzie rozpocznie się ich godzinna przygoda.

Jej finałem będzie oczywiście wpłynięcie na powrót do Grodziska. Tak od kilku lat promujemy starogardzki odcinek jednej z naszych dwóch najważniejszych kociewskich rzek. Po drugiej z nich, Wdzie, pływać w tym roku nie będziemy, lecz to nie znaczy, że nie skorzystamy z jej turystycznego dobrodziejstwa. Będziemy w jej najbliższych okolicach niebawem setką rowerów – mówi Anna Brzezicka z Biura LOT KOCIEWIE.

Tydzień później, w dniach 9-10 sierpnia dookoła Kociewia przejedzie 17 Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Miejsc na dwudniową wyprawę rowerową jest 100. I ponownie Biuro LOT KOCIEWIE oczekuje zapisów! - Serdecznie zapraszamy do spotkania w zaprzyjaźnionej grupie i zachęcamy do dołączenia do niej. Jak zawsze dwa dni wycieczki przed nami i około 100 km do przejechania. Rozpoczynamy na starogardzkim rynku, w sobotę 9 sierpnia o godzinie 10. A przed nami m.in. Wirty, Ocypel i nocleg w Osieku.

Drugiego dnia kierujemy się w tereny, po których jeszcze nigdy nie podróżował peleton tego rajdu – odwiedzimy np. Gminę Morzeszczyn, a co za tym idzie (lub nawet tym razem jedzie), wjedziemy w granice Powiatu Tczewskiego. Oczywiście wydarzenie zaplanowaliśmy w taki sposób, by na popołudnie niedzielne powrócić do Stolicy Kociewia – podsumowuje Anna Brzezicka.

Zatem przypominamy raz jeszcze: 3 sierpnia: kajakowe Wahadło na Wierzycy 9-10 sierpnia: Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy Po wszystkie szczegóły i z chęcią zapisów zapraszamy tutaj: Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej ul. 30 Stycznia 4 83-110 Tczew tel. 58 531 37 41 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.