joomla templates top joomla templates template joomla

Zostań Latarnikiem Cyfrowej Polski

gminanowe.pl włącz . Opublikowano w Nowe samorząd

altWyjątkowość działań w ramach "Polski Cyfrowej Równych Szans" polega na pomyśle, by głównymi beneficjentami projektu byli konkretni ludzie – "Latarnicy Polski Cyfrowej" – lokalni liderzy, entuzjaści edukacji cyfrowej, ludzie cieszący się zaufaniem w swoich lokalnych społecznościach. W połowie 2012 roku skompletowana zostanie grupa 2600 "Latarników", którzy swoim działaniem obejmą każdą gminę naszego kraju.

– Nim jednak ruszą w Polskę, zostaną kompleksowo przeszkoleni i uzbrojeni w materiały edukacyjne i środki dydaktyczne. Szkolenia obejmą nie tylko zagadnienia merytoryczne, ale także podstawy cyfrowej metodyki i dydaktyki - opowiada Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia "Miasta w Internecie".

Tak przygotowani "Latarnicy" wezmą udział w konkursie na opracowanie "Lokalnych Planów Edukacji Cyfrowej". Dwieście najlepszych projektów może liczyć na sfinansowanie. – Chcemy zbudować grupę ponad 2600 aktywnych liderów działających lokalnie, lecz połączonych wspólną pasją. Poszukujemy ludzi, którzy będą umieć i chcieć pomóc innym w pokonaniu nieufności, obaw i barier psychicznych w zapoznaniu się z praktycznymi korzyściami z poruszania się po cyfrowym świecie – mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie".

Ważnym elementem projektu systemowego będzie także uruchomienie Portalu Edukacji Cyfrowej. Za jego pośrednictwem „Latarnicy” będą mogli korzystać ze wsparcia ekspertów. W gronie ich nauczycieli – "tutorów" znajdą się między innymi: informatycy, psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy i samorządowcy.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie: http://latarnik.mwi.pl/o-projekcie